
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 12 |
| Reference Type | External, Internal |
| Settling Time | 4.2 µs |
| Number of D/A Converters | 4 |
| Differential Output | No |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.7 V |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Analog Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
Stock: 82
Distributors
pcbx
Unit Price$8.99113
Ext.Price$8.99113
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.99113 | $8.99113 |
| 10 | $7.09727 | $70.97270 |
| 25 | $6.81951 | $170.48775 |
| 50 | $6.55262 | $327.63100 |
| 100 | $6.29618 | $629.61800 |
| 300 | $6.04977 | $1814.93100 |
| 500 | $5.81301 | $2906.50500 |
| 1000 | $5.58565 | $5585.65000 |
